Zavolajte nám

+421 948 760 620

Vyberte si strechu od nás!

 

ZÁKLADNÉ SKLADBY PLOCHÝCH STRIECH

Tu sú niektoré z najčastejších riešení pre ploché strechy:

  1. Asfaltová lepenka - tradičná hydroizolácia, ktorá je známa svojou odolnosťou voči UV žiareniu a počasiu.

  2. PVC fólia - moderný a efektívny hydroizolačný systém, ktorý ponúka vynikajúcu odolnosť voči poveternostným vplyvom a je relatívne ľahký.

  3. TPO fólia - termoplastická polyolefínová fólia, ktorá je vyrobená z elastomérov a plastifikátorov. Je to ľahký a trvanlivý materiál, ktorý je vynikajúci na použitie na plochých strechách.

  4. Zelená strecha - inovatívne riešenie, ktoré využíva rastliny na pokrytie strechy. Okrem estetickej príťažlivosti ponúka aj vynikajúcu izolačnú hodnotu.

  5. Betónové dlaždice - používané pre strechy s prístupom, sú ťažké a vyžadujú pevný nosný systém.

  6. Metalické krytiny - môžu byť vyrobené z ocele, hliníka alebo medi a ponúkajú vynikajúcu odolnosť voči počasiu a nízkemu údržbovému nákladu.

PLOCHÉ STRECHY A JEJ VÝHODY 

Ploché strechy sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou pre moderné budovy. Jednou z ich najväčších výhod je, že umožňujú efektívnejšie využitie priestoru, napríklad ako terasy alebo záhrady. Navyše, ploché strechy môžu byť energeticky účinnejšie, pretože umožňujú inštaláciu solárnych panelov a zelených technológií, ktoré pomáhajú znížiť náklady na energiu.
Okrem toho sú ploché strechy menej náročné na údržbu a opravy ako tradičné sedlové strechy. Ich konštrukcia a pokládka sú jednoduchšie a rýchlejšie, čo znižuje náklady na stavbu. Ploché strechy môžu byť tiež vyrobené z rôznych materiálov, ako sú PVC fólie alebo asfaltové pásy, ktoré poskytujú hydroizoláciu a chránia pred nebezpečným vniknutím vody a iných prvkov.
Vďaka týmto výhodám sa ploché strechy stávajú čoraz populárnejšími v mesteckých oblastiach a sú často používané v komerčných alebo bytových budovách.

 

DOBRÁ RADA

Dobrou radou ohľadom plochých striech je venovať pozornosť pravidelnému údržbe a preventívnym opatreniam, aby sa minimalizovali možné problémy s prenikaním vody a inými poškodeniami (napr. služba StrechaSOS). Odporúča sa tiež mať vždy odbornú firmu s dlhoročnými skúsenosťami na hydroizolácie plochých striech, ktorá dokáže poskytnúť najlepšie riešenia a zabezpečiť kvalitnú a spoľahlivú hydroizoláciu. Je tiež dôležité vybrať správny typ hydroizolačnej vrstvy v závislosti od konkrétnych potrieb a podmienok strechy, aby sa zabezpečila maximálna ochrana a trvanlivosť.
 

Ploché strechy - bezpečný a funkčný domov.

Najdôležitejšia vec pri plochej streche je bezpochyby kvalitná hydroizolácia. Ak nie je striktne dodržaná, môže to viesť k rôznym problémom ako napríklad zatekanie, znehodnotenie materiálov a konštrukcie strechy, či dokonca strate tepla a výrazné zvýšenie nákladov na kúrenie. Preto by ste mali vždy zvoliť spoľahlivú a overenú firmu na realizáciu hydroizolácie plochej strechy, ktorá Vám zaručí bezpečnosť a ochranu Vášho domova či budovy.
 

Ploché strechy sa skladajú z niekoľkých základných vrstiev, ktoré zabezpečujú jej funkčnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Typická skladba zahŕňa izoláciu, parozábranu, nosnú konštrukciu a vrchný povrch. Každá vrstva má svoju vlastnú úlohu a spolu tvoria kompletný a spoľahlivý systém. Správna skladba plochej strechy je kľúčová pre jej dlhodobú výdrž a minimálnu potrebu údržby.

skladba izolácie

Jednoplášťová plochá strecha sa môže zhotoviť s klasickým poradím týchto vrstiev:
• parozábrana – zabraňuje prenikaniu vodných pár do strešného plášťa;
• tepelná izolácia – zabezpečuje dostatočný tepelný odpor strešnej konštrukcie, účinne bráni úniku tepla z domu a podporuje tepelnú pohodu bývania. V domoch, ktoré šetria energiou, je táto vrstva mimoriadne dôležitá;
• povlaková krytina – hlavná hydroizolačná vrstva.
Moderným vylepšením takýchto striech sú „inteligentné“ parozábrany s variabilným difúznym odporom, ktoré zvyšujú spoľahlivosť a bezpečnosť tejto konštrukcie.

Ďalšou možnosťou je realizácia strechy s obráteným poradím vrstiev, ktorá si nevyžaduje aplikáciu parozábrany, čo predstavuje ušetrenie financií. Súčasťou tejto konštrukcie je extrudovaný polystyrén, ktorý stojí o niečo viac ako penový polystyrén. Nevýhodou je to, že sa voda dostane až na hydroizoláciu, čo zvyšuje riziko väčších tepelných strát. S vodou často prichádza nános semien, ktoré v miestach medzi hydroizoláciou a tepelnou izoláciou môžu začať klíčiť. Ak nie je hydroizolácia dostatočne odolná proti prerastaniu koreňov, môže sa porušiť. Výhodou strechy s obráteným poradím vrstiev je, že v nej nedochádza ku kondenzácii vodnej pary. Do energeticky úsporných domov je vhodnejšia strecha s klasickým poradím vrstiev.
Plochá strecha ponúka svojim užívateľom pri jednoduchej a rýchlej realizácii všetky dostupné variabilné možnosti povrchových úprav

Vhodný hydroizolačný systém

PVC fólie

ri stavbe a rekonštrukcii strechy je výber správneho hydroizolačného systému veľmi dôležitým faktorom pre dlhodobú ochranu budovy. Jedným z najobľúbenejších materiálov na hydroizoláciu striech je PVC fólia. Tento systém poskytuje výbornú odolnosť proti vlhkosti, vetru a iným poveternostným vplyvom.

pvc izolácia

Dnes sa v energeticky úsporných domoch kladie dôraz predovšetkým na správnu hrúbku tepelnej izolácie. V súčasnosti sa na strechách domov objavujú hydroizolácie v podobe PVC fólií napr. Fatrafol, Danopol, Sikaplán, Alkorplan, prírodných polyolefínových fólií alebo modifikovaných asfaltovaných pásov napr. Velbit, Vedag, Parabit, Nitrabit, Novaglass, ktoré majú, na rozdiel od svojich oxidovaných predchodcov, lepšie teplotné aj technické vlastnosti.

Bituménové asfaltové pásy

asfaltové pásy

Výhodou asfaltovaných pásov je možnosť ich realizácie v dvojvrstvovom hydroizolačnom systéme. Dvojvrstvový systém poskytuje investorom i realizačným spoločnostiam výraznú istotu, že strecha bude dlhodobo funkčná. V praxi, najmä z finančných dôvodov, ľudia často siahajú po jednovrstvovom hydroizolačnom systéme, ktorý možno realizovať PVC fóliami i asfaltovými pásmi. V tom prípadne je však nevyhnutné klásť dôraz na profesionalitu realizačnej spoločnosti. Významnou výhodou asfaltovaných pásov, ktorú užívatelia domu ocenia najmä v budúcnosti, je možnosť ich jednoduchších opráv.

 

Činnosť

Nezabudnite!

Overení a vyškolení pracovníci znamenajú, že za ich prácou nájdete veľa spokojných zakázníkov. Preto naše odporúčanie je, že vždy treba kvalitu brať ako hlavný faktor. Proste spkojnosť rovná sa kvalita obzvlášť to platí pri izoláciách a to dvakrát.

Cenová ponuka GRÁTIS

Napíšte nám

Ponuka práce

Ponuka práce

Hľadáme pracovníka na stavby v Bratislave! Ak ste ochotný pracovať v dynamickom prostredí a máte záujem o stabilnú prácu na rôznych projektoch, máme pre vás skvelú príležitosť. Vyplňte náš dotazník na našej webovej stránke a my sa vám ozveme s viac informáciami. Pridajte sa k nášmu tímui a spoločne staviame lepšiu budúcnosť!

DOTAZNÍK