Zavolajte nám

+421 948 760 620

strechy a spodné izolácie z asfaltových pásov

Kvalitná hydroizolácia

Riešenia asfaltovej izolácia:

modifikovany asfaltovy pas roleHydroizolácia sleduje jediný, ale zato mimoriadne dôležitý cieľ. Zabrániť nežiaducemu prenikaniu vody do konštrukcie stavieb. Tak cez ploché strechy, ako aj do všetkých jej podzemných častí. Aby sa hydroizolácia mohla zrealizovať čo najkvalitnejšie a najodbornejšie, je ptorebené dodržať potrebné konštrukčné riešenia podľa tipu a vlastnotí hydroizolácie. Dôležitou súčasťou kvalitnej asfaltovej hydroizolácie je okrem vytvorenia dokonale tesniaceho spoju aj riešenie detailov kútoch, rohoch a prechodoch na izolácii.

V tejto sekcii by sme vám radi priblížili najčastejšie riešenia a postupy pri realizácii kvalitnej izolácie. A postupne budeme jednotlié detaily dopĺňať. 

 

Veľkou chybou sa veľakrát pri hydroizoláciach spodných stavieb stáva že stavebné firmy nechávajú realizovať spodné izolácie základov, svojich pracovníkov ktorý túto prácu urobia neodborne a nedôsledne. Takáto izolácia sa potom stáva nefunkčnou a neskoršie riešenie a oprava, sa stáva veľmi nákladné. Dokonca v niektorých prípadoch už takúto izoláciu nieje možné opraviť. Preto doporučujeme naozaj nepodceniť tieto práce a vždy preveriť či firma ktorá sa vám bude snažiť izoláciu spraviť, disponuje kvalifikovanými pracovníkmi. Či už vlastnými, alebo v rámci subdodávky.

asfaltova hydroizolacia bitumenovym pasom velbit G4 spodna stavba zakladyTýmto by sme chceli vám, aj všetkým ktorý sa chystajú izoláciu riešiť poskytnúť aspoň základnú predstavu o tom ako by mali byť riešené. O tom je aj táto naša stránka, ktorá vám má v tom pomôcť. Samozrejme to aby bola izolácia 100% tesná a všetky detaily a spoje dokonale aplikované. Je potrebná aj zručnosť ktorú bohužial na našich stránkach nezískate.


Niečo o asflatových pásoch:

Rozdelenie asfaltových pásov:

Asfaltové pásy sa rozdelujú podľa druhu spracovania. Bývajú rôznych hrúbok a typov nosnej vložky. Nosná vložka asfaltových pásov býva polyesterová, zo sklenných vlákien (sklotextilná vložka), s označením pásu AL ( hliníková vložka) a asfaltový pás s tzv. handrovou vložkou.

Asfaltové pásy sa ďalej rozdelujú podľa druhu spracovania na:asfaltove pasy

1. separačné a pomocné vrstvy typu A a R (sú nenataviteľné)

2. pásy s oznčením S  

3. špeciálne asfaltové pásy, ktoré sú nataviteľné a je ich možné aj kotviť (do tejto kategórie patria aj samolepiace pásy)

Aplikácia a spracovanie asfaltových pásov a ich montáž:

Asfaltové pásy je možné aplikovať na rôzne druhy stavebných materiálov, alebo konštrukcií. Izolácie sa dokážu robiť na betón, drevo, tepelnú izoláciu (polystyrén, vata), a mno ďalších.

Dôležité je pred montážou asfaltových pásov, skontrolovať podklad.
Podklad by mal byť pevný (vizretý v prípade betónu), čistý, suchý bez ostrých výstupkov, alebo veľkých priehlbín. Ak podklad spĺňa tieto požiadavky, je možné aplikovať na túto plochu/konštrukciu asfaltové pásy. 

K montáži je však okrem pripravenosti podkladu, rovnako dôležité sa prispôsobiť klimatickým podmienkam. A v prípade možnosti, alebo potreby aj zvolenie správneho materiálu.

  •  

Tech. podpora

Nezabudnite!

Overení a vyškolení pracovníci znamenajú, že za ich prácou nájdete veľa spokojných zakázníkov. Preto naše odporúčanie je, že vždy treba kvalitu brať ako hlavný faktor. Proste spkojnosť rovná sa kvalita obzvlášť to platí pri izoláciách a to dvakrát.

Cenová ponuka GRÁTIS

Napíšte nám

Ponuka práce

Ponuka práce

Hľadáme pracovníka na stavby v Bratislave! Ak ste ochotný pracovať v dynamickom prostredí a máte záujem o stabilnú prácu na rôznych projektoch, máme pre vás skvelú príležitosť. Vyplňte náš dotazník na našej webovej stránke a my sa vám ozveme s viac informáciami. Pridajte sa k nášmu tímui a spoločne staviame lepšiu budúcnosť!

DOTAZNÍK